Leczenie uzależnień

Przezwyciężenie uzależnienia od alkoholu może być długą i wyboista drogą. Czasami może nawet czuć się to niemożliwe. Ale tak nie jest. Bardzo istotną rolę w tej materii odgrywają ośrodki dla uzależnionych i terapie w nich przeprowadzane. Jeśli jesteś gotowy, żeby przestać pić i chcesz uzyskać pomoc, której potrzebujesz, aby odzyskać kontrolę nad nadużywaniem alkoholu, i alkoholizmem, bez względu na to, jak sine jest nałóg i jak czujesz się bezsilny.
Zwrot rozpoczyna się od przyjęcia do świadomości, że masz problem z alkoholem. Nie musisz czekać, aż zostanie drastyczne zdarzenia, można wprowadzić zmiany w dowolnym momencie. I choć istnieje wiele skutecznych metod leczenia alkoholizmu, nie koniecznie trzeba szukać profesjonalnej pomocy lub udać się do ośrodka rehabilitacji w celu zmiany nawyków. Jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby przestać pić i osiągnąć trwałą odbudowę psychiki i zdrowia fizycznego.
W tym artykule możesz dowiedzieć się jak zerwać z uzależnieniem:

  • Zobowiązanie do zaprzestania picia
  • Wyznaczenie celów i przygotowanie się do zmian
  • Poproś o pomoc i wsparcie
  • Bądź trzeźwy, a tym samym bezpiecznym
  • Znajdź nowe cele w życiu
  • Sporządź plan wyzwolenia i pragnienia wyjścia z uzależnienia
  • Nie poddawaj się

Leczenie alkoholizmu. Krok 1:
Zobowiązanie do zaprzestania picia
Większość osób z problemem alkoholowym nie mogą zdecydować się na duże zmiany w sposobie życia. Terapia antyalkoholowa jest zazwyczaj bardziej stopniowym procesem. We wczesnej fazie zmian, odmowa picia jest ogromną przeszkodą. Nawet po jednym kieliszku masz problem z alkoholem, możesz się usprawiedliwiać i rozgrzeszać z takiego postępowania. Ważne jest, aby potwierdzić swoją ambiwalencją wolę zaprzestania picia. Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś gotowy na zmianę, albo walczysz z tą decyzją, może jest pomocne, aby myśleć o kosztach i korzyściach z tego wyboru.

Ocena kosztów i korzyści z picia
Oceń wagę kosztów i korzyści z picia, do kosztów i korzyści z rzucenia picia. Każda lista może być tak długo, jak chcesz. Czy koszty picia nie przewyższą korzyści? Jeśli tak, to może warto zastanowić się nad podjęciem decyzji o zaprzestaniu picia.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.