Porady kosmetyczne

MAKIJAŻ
Dobrze wykonany makijaż, podnosi urodę kobiety, potrafi ukryć pewne wady, a uwypuklić dodatnie cechy. Niestety, wiele pań robi wszystko aby zaszkodzić sobie nieumiejętnym makijażem. Animatorka kosmetyczna, to zawód, osoba, która jest w stanie odpowiednio dobrać nie tylko właściwe środki, kosmetyki do make–upu, ale także do innych części ciała.

  • Rada numer jeden: nie nadużywajmy kolorów. Unikajmy raczej jaskrawych i mocnych odcieni, a sięgnijmy po kosmetyki o delikatnej lub zupełnie naturalnej tonacji.
  • Najlepszym lekarstwem przeciwko zaczerwienionym spojówkom i niewyspanym oczom są krople witaminowe. Jeżeli nasze oczy wyglądają na zmęczone, dolny brzeg powieki możemy podkreślić ołówkiem w kolorze skóry. Spojrzenie stanie się o wiele jaśniejsze i bardziej wyraziste.
  • Gęste, ciemne brwi możemy nieco rozjaśnić i poprzez regulację nadać im odpowiedni kształt. Brwi czeszemy zawsze do góry w kierunku skroni.
  • Najlepsze są cienie w postaci pudru. Uwaga na kosmetyki z perłowym połyskiem: niepotrzebnie podkreślają zmarszczki!
  • Brzegi warg należy dokładnie pociągnąć konturówką. Dzięki temu pomadka nie będzie się rozmazywała w kącikach ust.

Zazwyczaj po czterdziestce zaczynamy używać okularów do czytania. Zadbajmy o to, żeby były one prawdziwą ozdobą naszej twarzy. Pastelowe oprawki rozjaśniają cerę, czarne i brązowe nadają jej ciemniejszy odcień. Oprawki w soczystych kolorach rozweselają twarz i odwracają uwagę od zmarszczek. Czerwone, niebieskie i zielone dodają atrakcyjności i wdzięku. Oczywiście pod warunkiem, że kształt okularów jest odpowiednio dobrany do owalu twarzy.
FRYZURY
Pierwsze srebrne pasma we włosach wyglądają bardzo atrakcyjnie. Kiedy jednak pojawia się coraz więcej siwych kosmyków, powinnyśmy zastanowić się nad ufarbowaniem lub koloryzowaniem włosów. A może zdecydujemy się na pasemka?

  • Pasemka usztywniają fryzurę i nadają jej trwałość. Te jasne nieco odmładzają, ale przy tendencji do siwizny zdecydowanie lepiej wyglądają pasemka w ciemniejszych odcieniach.
  • Długie, cienkie włosy nie dodają uroku. O wiele lepiej wygląda krótka puszysta f ryzurka.
  • Ładnie upięta fryzura to prawdziwa sztuka. Kobiety dojrzałe powinny jednak zrezygnować ze zbyt bogatych ozdób.
  • Włosy lekko kręcone i układające się w fale łagodzą ostre rysy. Twarz wygląda dużo lepiej niż z włosami gładko zaczesanymi do tyłu.

I znów – jeżeli nie jesteś pewna czy taka fryzura lub kolor włosów powinnaś zastosować, konsultantka kosmetyczna jest tą osobą, której porady należy szukać.
ODPRĘŻENIE, RELAKS
Spokój, luz i odpowiedni dystans do problemów szarej codzienności to podstawowa recepta na zachowanie urody. Współczesna kobieta ma do dyspozycji wiele nowych metod wpływających odprężająco na psychikę i ciało. Może to być relaksacja zapachowa, akupresura, ayurveda (stara indyjska metoda leczenia), shiatsu (japoński masaż), medytacja i yoga. A środek najprostszy to odpowiednio długi sen.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.